Aerolinie začínají boj o cestující do Paříže

Katedrála Notre-Dame

Katedrála Notre-Dame

Ceny zpátečních letenek z Prahy do Paříže jsou na historickém minimu. Prudké zlevnění letenek zapříčinilo především ukončení code share spolupráce mezi ČSA a Air France. Oba dopravci se nyní snaží co nejnižšími cenami odlákat cestující od konkurence.

 

Doposud platilo pravidlo, že pokud chtěl člověk sehnat zpáteční letenku z Prahy do Paříže pod tři tisíce korun, musel vybírat většinou jen u nízkonákladových aerolinek. Nyní je ale výběr letenek v této cenové relaci nejvyšší v historii.

 

Například Air France snížily nejlevnější tarif zpátečních letenek včetně poplatků na 2400 korun. Podobná cena se o uplynulém víkendu objevila také u ČSA v rámci jejich akční nabídky prodeje letenek bez poplatku.

 

“Dnešní konečné ceny jsou jedinečné a jsou srovnatelné s tím, co nabízela společnost Sky Europe v době svého prodělečného provozu,“ uvedl Roman Fritschka z OK Tours.

 

Z Prahy do Paříže se v současné době létá třináctkrát denně. Air France provozují denně pět letů, ČSA čtyři lety, SmartWings tři lety a easyJet jeden let.

 

Největší boj na této lince se nyní bude odehrávat především mezi ČSA a SmartWings o cestující, kteří míří přímo do Paříže a nemají francouzskou metropoli jako přestupní místo na dálkové lety.

 

Pokud vezmeme v potaz výši letištních poplatků, jsou letenky pod tři tisíce korun pro aerolinie bezpochyby ztrátové a dá se tudíž předpokládat, že jedna ze čtyř leteckých společností ustoupí. Všichni tito dopravci létají na letiště Charlese de Gaullea a tak je možné, že se některý z dopravců přesune na druhé pařížské letiště Orly.

 

Klíčová slova: Paříž, ČSA, Air France, SmartWings, easyJet

 

Publikováno: 28.03.2011
Aktualizováno: 28.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Aerolinie začínají boj o cestující do Paříže

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist