Airbus A380 Qantasu musel nouzově přistát v Dubaji

Australský vlajkový dopravce Qantas plně obnovil provoz na svých po sporu s odbory teprve před třemi dny a nyní musel řešit další nepříjemnost. Jeho obří Airbus A380 musel při letu ze Sydney do Londýna nouzově přistát na letišti v Dubaji. Paradoxně se tak stalo na den přesně rok poté, co stejnému typu letadla aerolinek Qantas začal během letu hořet motor a stroj musel nouzově přistát v Singapuru.

 

Důvodem dnešního nouzového přistání Airbusu A380 bylo to, že jeden ze čtyř motorů měl problémy se zásobou oleje, a proto se automaticky vypnul. Přesná příčina tohoto defektu se vyšetřuje. Airbus A380 by měl být podle výrobce schopen bez problémů letět i se třemi motory.

 

Při nouzovém přistání letadla v Dubaji se nikomu z 258 cestujících na palubě nic nestalo. Mezi cestujícími byl také známý britský herec a spisovatel Stephen Fry, který se o svůj nevšední zážitek ihned podělil se svými fanoušky na Twitteru.

 

„Dnešní případ nemá žádnou souvislost s nehodou, která se stala na stejném typu letadla před rokem. Jedná se o naprostou výjimku a uděláme vše pro to, aby se stroj vrátil co nejdříve zpět do provozu,“ odmítá spekulace o tom, že by motory letounů měly stejnou závadu mluvčí aerolinek Olivia Wirthová.

 

Klíčová slova: Qantas, Dubaj, Sydney, Londýn, Singapur

 

Publikováno: 04.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Airbus A380 Qantasu musel nouzově přistát v Dubaji

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist