Airbus Lufthansy se musel nečekaně vrátit zpět do Prahy

Airbus A321 letecké společnosti Lufthansa se 120 cestujícími na palubě se musel dnes ráno krátce po startu z pražského ruzyňského letiště vrátit zpět na zem. Přístroje na palubě letounu, který měl namířeno do Frankfurtu totiž signalizovaly kouř na palubě letadla. Stroj přistál na ranveji ruzyňského letiště za asistence hasičů v půl sedmé ráno, nikomu ze 120 lidí na palubě se nic nestalo.

 

Čtenář Jakub Stárek napsal serveru iDNES.cz, že se letadlu při přistání kouřilo z motorů a na místě zasahovalo devět hasičských vozidel. Letiště Praha potvrdilo, že Airbus Lufthansy měl problémy a musel se vrátit zpět na letiště, ale že by se mu kouřilo z motorů nepotvrdilo. ''Letadlo společnosti Lufthansa mělo indikaci kouře na palubě, takže se vrátilo a kolem půl sedmé přistávalo za asistence letištních hasičů. Stav letounu nyní zkoumají technici,'' uvedla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.

 

''Všech 120 cestujících je v pořádku, čekají v transitu a Lufthansa se je pokouší přesměrovat na další lety,'' dodala Krejčí.

 

Německý dopravce se k incidentu zatím nijak nevyjádřil, při volání na tiskové oddělení Lufthansy v Německu se ozývá pouze hlasová schránka.

 

Klíčová slova: Praha, Lufthansa, Frankfurt, Německo

 

Publikováno: 12.05.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Airbus Lufthansy se musel nečekaně vrátit zpět do Prahy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist