Airbusu aerolinek Cathay Pacific začal po startu hořet motor

Airbus A330 společnosti Cathay Pacific musel dnes nouzově přistát na letišti v Singapuru. Krátce po startu mu totiž začal hořet jeden z motorů.

 

Letadlo vzlétlo chvíli po půlnoci místního času a mělo namířeno do indonéské Jakarty, na palubě bylo celkem 136 cestujících. “Kvůli potížím s motorem se letadlo vrátilo zpět na letiště Čangi, kde bezpečně přistálo. Při přistání nasadila správa letiště šest hasičských aut a požár na jednom z motorů byl zlikvidován,“ uvádějí aerolinky ve svém prohlášení.

 

Hongkongské aerolinie dále uvedly, že pilot byl varován před problémem s motorem číslo dvě krátce po startu. Tento motor byl následně odstaven.

 

Nehoda si nevyžádala žádné zranění a letiště Čangi muselo kvůli tomuto incidentu na více jak hodinu uzavřít ranvej.

 

Za půl roku je to již druhý případ, kdy musel stroj Airbus nouzově přistát na letišti v Singapuru. Loni v listopadu zde musel nouzově přistát obří Airbus A380 aerolinek Qantas, jelikož se mu rozpadl a začal hořet jeden z motorů.

 

Klíčová slova: Singapur

 

Publikováno: 16.05.2011
Aktualizováno: 16.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Airbusu aerolinek Cathay Pacific začal po startu hořet motor

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist