Airbusu ČSA prasklo při letu z Prahy do Madridu čelní sklo

Nepříjemná událost postihla dnes krátce před polednem Airbus A320 společnosti ČSA, který odstartoval z Prahy na pravidelný let do Madridu. Asi půlhodiny po startu praskla na letadle vnější část čelního skla v kokpitu pilotů a stroj se tak musel vrátit zpět na ruzyňské letiště. Na palubě bylo 126 cestujících, nikomu se nic nestalo a pasažérům bylo ihned po nevynuceném přistání přistaveno náhradní letadlo.

 

„Jedná se o rutinní závadu, která každé letadlo čas od času potká. Přirovnala bych to k tomu, jako když si na autě odřete lak, bezpečnost cestujících tak nebyla nijak ohrožena,“ uvedla mluvčí ČSA Hana Hejsková.

 

Přestože podle Hejskové nešlo o vážnou závadu, která by bránila letounu v pokračování letu, kapitán se rozhodl vrátit zpět na letiště v Ruzyni. „Je pro nás snazší opravit letadlo v Praze než se domlouvat s techniky ve Španělsku,“ uvedla jako důvod, proč se letadlo vrátilo Hejsková.

 

Letecký publicista Tomáš Souček uvedl, že podobná závada se jednomu letadlu stane hned několikrát za desetileté období. „Obvykle se při tomto defektu přistane na nejbližším letišti, ale nebyl by problém s letadlem doletět až do cílové destinace,“ dodal Souček.

 

Klíčová slova: ČSA, Praha, Madrid

 

Publikováno: 15.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Airbusu ČSA prasklo při letu z Prahy do Madridu čelní sklo

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist