American Airlines vyhlásily dobrovolný bankrot, létají ale dál

Čtvrté největší aerolinie na světě a třetí největší v USAAmerican Airlines a jejich mateřský podnik AMR Corporation vyhlásily dobrovolný bankrot. Soudní ochrana před věřiteli má oběma firmám pomoci získat čas na svou restrukturalizaci a především najít nové zdroje financování. Bankrotový režim se cestujících American Airlines nijak nedotkne, jejich letadla budou nadále létat podle letového řádu. Aerolinky mají k dispozici 4,1 miliardy dolarů (asi 79 miliard korun), takže nejsou nuceny přerušit činnost

 

Letecká společnost se pro dobrovolný bankrot rozhodla na základě toho, že se jí nepodařilo snížit provozní náklady a dohodnout se se zaměstnanci. Ve vedení firmy také dojde k personální změně, na postu předsedy správní rady a výkonného ředitele AMR Corporation nahradí Gerarda Arpeyje Thomas Horton, který je dosud členem užšího vedení firmy.

 

Společnost AMR Corporation, která byla založena v roce 1982 musela vyhlásit bankrot, protože se jí na rozdíl od menších konkurenčních dopravců nepodařilo snížit náklady. Firma byla na pokraji bankrotu již v roce 2001. tehdy se jí ale ještě podařilo zachránit. V dokumentu pro konkurzní soud v New Yorku AMR uvádí, že má aktiva za 24,7 miliardy dolarů a závazky za přibližně 29,6 miliardy dolarů.

 

Klíčová slova: USA, American Airlines

 

Publikováno: 29.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: American Airlines vyhlásily dobrovolný bankrot, létají ale dál

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist