ATRA zveřejnila seznam nejbezpečnějších aerolinek

Ženevská organizace Air Transport Rating Agency (ATRA) zveřejnila seznam nejbezpečnějších leteckých společností pro rok 2011. Mezi deseti nejbezpečnějšími aerolinkami je šest leteckých společností z USA, tři z Evropy a jedna z Japonska. Z první desítky naopak vypadl australský dopravce Qantas, který byl kdysi po několik let považován za nejbezpečnějšího dopravce na světě.

 

Qantas vypadl z první desítky, protože ho v posledních letech postihlo hned několik problémů s letadly. Například v roce 2008 bylo na palubě letadla společnosti Qantas zraněno 70 cestujících během nouzového přistání kvůli počítačové chybě v automatickém řízení. Poslední incident Qantasu se odehrál loni v listopadu, kdy Airbusu A380 explodoval při letu motor a letoun musel nouzově přistát.

 

ATRA každoročně hodnotí bezpečnost u 44 největších aerolinií světa. Nesleduje přitom pouze statistiky leteckých nehod, ale hodnotí podle 15 kritérií, včetně průměrného stáří letounů, počtu členů posádky a počtu strojů považovaných za rizikové.

 

Organizace ATRA neuvádí v první desítce přesné pořadí leteckých společností, ale pouze abecední řazení. Desítka nejbezpečnějších aerolinek řazená podle abecedy vypadá takto: Air France-KLM, AMR Corporation, British Airways, Continental Airlines, Delta Air Lines, Japan Airlines, Lufthansa, Southwest Airlines, United Airlines a US Airways.

 

Klíčová slova: Qantas, Air France-KLM, British Airways, Lufthansa

 

Publikováno: 02.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: ATRA zveřejnila seznam nejbezpečnějších aerolinek

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist