Bangkok trápí po povodních krokodýli a hadi v ulicích

Thajská metropole Bangkok se pomalu vzpamatovává z rozsáhlých povodní, ale pomalu opadající voda přináší obyvatelům thajského hlavního města další nepříjemnost v podobě krokodýlů a hadů, kteří do města při povodních připluli. O odchytávání plazů se stará ministerstvo rybolovu, jehož zvláštní týmy v ulicích města odchytily nejméně deset krokodýlů.

 

Krokodýli velmi často uniknou z farem, kterých je odhadem na území Thajska asi tři tisíce. Majitelé krokodýlích farem totiž nejsou často schopni zajistit své objekty během období monzunových dešťů, a proto jsou hlášení o úniku plazů velmi častým jevem.

 

V domech, kde už voda opadla natolik, že se do nich jejich obyvatelé vracejí ale často narazí na nezvané hosty v podobě jedovatých zmijí, kober a krajt. Z domů bohatých Thajců ale dobrovolní veterináři zachraňovali například i medvědy, tygry, lvy a opice.

 

Klíčová slova: Thajsko, Bangkok

 

Publikováno: 28.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bangkok trápí po povodních krokodýli a hadi v ulicích

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist