Barcelona zakázala plavky a bikiny v ulicích, pokuta až 300 eur

Léto je za dveřmi a spousta lidí se určitě chystá na dovolenou do katalánské metropole Barcelony. Barcelonská radnice si ale pro návštěvníky města připravila překvapení, které může nepřipraveným turistům pobyt v druhém největším městě Španělska pěkně prodražit. Radnice totiž nechce v ulicích Barcelony vidět polonahé návštěvníky pláží a za odhalenou hruď nebo bikiny hrozí provinilcům pokuta až 300 eur (7 500 Kč).

 

Zakáz vstupu lidem v plážovém oblečení do barcelonských ulic se v katalánské metropoli řešil již dlouhou dobu. Diskutovali o něm podnikatelé i místní obyvatelé, kterým vadí polonazí turisté posedávající v restauracích a procházející se po ulicích a obchodech.

 

Radnice jejich stížnosti vyhověla a chození v plavkách po ulicích jednoduše zakázala. “Musíme dodržovat standardy. Někteří lidé, kteří tady žijí, jsou otrávení z turistek, jež se v ulicích promenádují jen v bikinách, a mužů bez triček,“ odůvodnil rozhodnutí barcelonský radní Assumpta Escarp.

 

Návštěvníkům města, které policisté chytí v plavkách nebo bikinách v ulicích města a nebudou se chtít obléct, mohou policisté uložit pokutu od 120 do 300 eur. Zákaz samozřejmě platí i pro nudisty, kterým hrozí pokuta až 500 eur (12 500 Kč).

 

Výjimky se týkají pouze samotných pláží, promenád u moře a ulic napojených přímo na pláže. Všude jinde bude nutné obléci si přes plavky a bikiny další oblečení.

 

Klíčová slova: Barcelona

 

Publikováno: 02.06.2011
Aktualizováno: 02.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Barcelona zakázala plavky a bikiny v ulicích, pokuta až 300 eur

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist