Barcelona zakázala prodej suvenýrů znázorňujících její tvář

Je tomu více jak měsíc, co se radnice italského města Pisa rozhodla pokutovat prodejce suvenýrů, které urážejí a poškozují pověst města. K podobnému kroku se nyní rozhodla také radnice ve španělské Barceloně, kde zakázala prodej suvenýrů v podobě odznáčků a magnetků, na kterém je katalánská metropole znázorněna taková, jaká ve skutečnosti opravdu je. Tyto suvenýry znázorňují město jako ráj prostitutek, zlodějů, pouličních prodejců alkoholu a násilnické pořádkové policie.

 

Suvenýry s těmito motivy prodával obchod v galerii moderního umění Macba, v čemž byl ale také hlavní problém. Galerii totiž zřizuje město Barcelona a to samozřejmě o takovouto nelichotivou reklamu nestálo.

 

“Tohle není obraz, jaký o době město chce mít,“ uvedl pro britský deník The Guardian mluvčí barcelonské radnice.

 

“Zákaz prodeje těchto suvenýrů je jen dalším důkazem toho, jak je barcelonská radnice netolerantní,“ okomentovali zákaz autoři odznáčků a magnetků Arcadi Roye a Margalida Montoya.

 

Klíčová slova: Barcelona, Pisa

 

Publikováno: 08.09.2011
Aktualizováno: 09.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Barcelona zakázala prodej suvenýrů znázorňujících její tvář

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist