Beroun má novou atrkaci pro horolezce, park v lomu Alkazar

Vápencový lom Alkazar na levém břehu Berounky

Vápencový lom Alkazar na levém břehu Berounky

Město Beroun u Prahy má novou atrakci pro milovníky horolezectví a turisty. Ve vápencovém lomu Alkazar na levém břehu řeky Berounky je téměř dokončen horolezecký park pro dospělé i děti. Tento park je vůbec prvním svého druhu na území České republiky. Park je přístupný zdarma a má sloužit horolezcům všech výkonnostních kategorií.

 

Pro to, aby si člověk mohl v parku zalézt, potřebuje pouze vlastní horolezecké vybavení. Stěny lomu jsou osazeny jistícími prostředky a je zde vybudován také trenažér pro zachytávání pádů a mnoho dalších atrakcí. Pro děti jsou zde například kameny pro přeskakování, dřevěné břevno nad zemí pro nacvičování rovnováhy a hrazda.

 

„Lezení bude na vlastní nebezpečí a bude stanoven řád, který bude muset každý návštěvník dodržovat,“ uvedl starosta Berouna František Ečer.

 

Beroun nakonec i přes původní námitky zřízení parku povolil, protože horolezci splnili důležitou podmínku města, že se k lomu nebude smět jezdit auty. Lidé se tak k lomu dostanou pouze pěšky nebo na kole.

 

Vápencový lom Alkazar leží poblíž ústí potoka Kačáku a nejsnazší přístupová cesta je po nově vybudované asfaltové silnici, která spojuje Beroun s osadou na Kozle.

 

Klíčová slova: Česká republika, Beroun

 

Publikováno: 05.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Beroun má novou atrkaci pro horolezce, park v lomu Alkazar

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist