Běžkařský City Cross Sprint v Dolní oblasti Vítkovice

Loňský ročník City Cross Sprintu: foto: citysprint.cz

Loňský ročník City Cross Sprintu: foto: citysprint.cz

Po necelém roce se nejlepší čeští a světoví lyžaři včetně domácích sportovců z dalších sportovních odvětví sjedou do Ostravy, kde se již v sobotu 21. ledna rozběhne ČEZ City Cross Sprint. Dějištěm pátého ročníku oblíbeného závodu se opět stane Dolní oblast Vítkovice v Ostravě. Na start se chystá i Dušan Kožíšek, trojnásobný vítěz závodu, který se loni musel spokojit se třetím místem. Letos má motivaci jasnou, chce zpět získat vítěznou trofej.

V areálu bývalých ostravských oceláren opět vyroste zasněžená lyžařská trať. Závodit se letos bude opět na 450 m dlouhém osvětleném okruhu postaveném okolo auly Gong. I po letech prověřená hlavní trať však při každém ročníku doznává menších změn, které závod zatraktivní nejen divákům, ale i samotným lyžařům. A ani letos to nebude jinak.

Připraven bude i bohatý doprovodný program, který potrvá po celý den. Vše odstartuje v 14:45 hodin dechberoucí vzdušná show akrobatického letce Martina Šonky, který uchvátil diváky i při předešlém ročníku. O to více se těší znovu do Ostravy. Pilot světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii předvede nad hlavami diváků svou unikátní freestylovou show. Od rána bude připravena také biatlonová střelnice pro děti, na programu se objeví i slackline freestyle exhibice a bubenická show. O důležité informace týkající se bezpečnosti cyklistů se veřejnost dozví od organizátorů projektu V jedné stopě.

 
I letos proběhne tradiční biatlonová exhibice sportovních hvězd z různých odvětví. Kromě pravidelných účastníků, jako je Martin Šonka, Vavřinec Hradilek, Tomáš Kraus, Michal Novotný nebo Petr Kraus, letos svůj um na běžkách a střelbě na laserový terč poprvé předvede David Svoboda, Jan Kuf, Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová.


Vstup na akci je zdarma. V týdnu od 22. do 29. ledna bude pak závodní trať se všemi zatáčkami a přejezdy k dispozici bezplatně pro veřejnost a školy.

zdroj: citysprint.cz

Klíčová slova: Ostrava

 

Publikováno: 19.01.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Běžkařský City Cross Sprint v Dolní oblasti Vítkovice

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist