Bitva národů od 7. do 10. května v Praze na Petříně

Bitva národů proběhne od 7. do 10. května v Praze

Bitva národů proběhne od 7. do 10. května v Praze

Mistrovství světa ve středověkém historickém boji s názvem Bitva národů se koná od 7. do 10. května 2015 v Praze, v České republice. Setkají se zde bojovníci ze tří desítek zemí z celého světa, aby se utkali o vítězný pohár.

Středověký historický boj se jako typ sportu začal formovat v polovině až na konci devadesátých let a vytvářel se dále i na začátku druhého tisíciletí. Jedná se o kontaktní boj s věrohodnými maketami výstroje a výzbroje, které jsou naprosto identické s těmi, které se používaly ve středověku, až už se jedná o útočné, nebo obranné. Pravidla platná k dnešnímu dni vyžadují úplnou autentičnost (kompletní soulad výzbroje a kostýmů všech bojovníků s jejich historickými analogy, včetně technologie výroby). Díky své atraktivitě, záři zbroje a kostýmů, ale i neomezenou silou hazardních bojů, ve kterých se bojovníci utkávají, zanechávají souboje při tomto typu bojů v divácích trvale hluboký dojem. Kromě toho nepřeháníme, když tento typ boje nazýváme intelektuálním, jelikož si nelze k boji připravit zbraně bez velice hlubokých znalostí historických faktů.

Tradiční středověké historické boje se dělí na kolektivní a individuální střety, které se konají v několika kategoriích. Nejvíce diváků lákají a zajímají zejména kolektivní boje. A právě tyto boje jsou pro ně nezapomenutelné.

Kromě toho to nejsou pouze sportovní utkání, mistrovství vždy provází historický festival milovníků rekonstrukcí středověku, kde se diváci mohou zcela ponořit do jeho atmosféry. Účastníci mistrovství a jejich podpůrné skupiny bydlí v historickém táboře, jehož vybavení se co nejvíce blíží středověku. Dále bude v místě konání mistrovství probíhat středověký trh za účasti řemeslníků, specialistů na různé středověké umění, budou zde vystupovat hudebníci, kteří hrají středověkou hudbu. To vše divákům dovolí nejen fandit svým bojovníkům, ale i dotknout se historie.

Každý rok mění Bitva národů své místo konání, jako všechna sportovní utkání. V tomto roce se hostící zemí stala Česká republika. Mistrovství se koná především za podpory magistrátu hl. m. Prahy a správy Strahovského kláštera, s pomocí organizátorů z HIMBIA (mezinárodní organizace, která zastupuje zájmy bojovníků ve středověkém historickém boji po celém světě).

zdroj: bitvanarodu.cz

Klíčová slova: Praha
 

Publikováno: 30.04.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bitva národů od 7. do 10. května v Praze na Petříně

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist