Bohatí Američané navštěvují své děti na táborech letadly

USA se sice v posledních dnech potácí na hranici bankrotu, ale movitým Američanům to žádné velké starosti nedělá. Podle deníku New York Times totiž bohatí Američané stále častěji navštěvují své děti na letních táborech soukromými letadly. Tento fenomén se nejvíce rozmáhá na východním pobřeží ve státě Maine, kam cesta autem z New Yorku zabere asi sedm hodin. Americká ekonomika je na tom velice špatně, ale poptávka po letech soukromými letadly přesto roste.

 

Například společnost Blue Star Jets zaznamenala letos meziroční nárůst poptávky po letech soukromými letouny na letní tábory o 30 procent. Malá letiště na venkově dostala například o uplynulém víkendu velmi zabrat.

 

Jen na letiště v Augustě v Mainu dosedlo od čtvrtka do soboty 51 letadel, přičemž obvykle jich zde přistane jen několik. Zdejší letiště bylo dokonce nuceno uzavřít jednu přistávací dráhu, aby měla letadla kde zaparkovat. Podobný nárůst soukromých biz-jetů hlásí i další venkovská letiště, například ve státech New Hampshire a New York.

 

Sedmitýdenní pobyt pro jedno dítě na luxusním letním táboře přijde i na více než 10 tisíc dolarů (170 tisíc korun), ale ne všechny tábory jsou z návštěv rodičů, které za dětmi přiletí soukromým letadlem nadšeny, protože to neodpovídá tématům tábora. Tábory jsou ale nakonec vždy tolerantní, jelikož je rodiče významně financují.

 

Pronájem turbovrtulového letadla pro sedm lidí vyjde na 3800 dolarů (64600 korun) za den. “O pronájem takového letadla se ale většinou dělí více rodin, takže cena je nakonec velmi přijatelná a člověk nemusí být milionář, aby si to mohl dovolit,“ uvádí Todd Rome, prezident společnosti Blue Star Jets.

 

Klíčová slova: USA

 

Publikováno: 02.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bohatí Američané navštěvují své děti na táborech letadly

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist