Brazílie povolila registrované partnerství homosexuálů

Brazílie, největší katolická země světa, povolila registrované partnerství pro homosexuální páry. Jednomyslně to včera uznal brazilský Nejvyšší soud. Homosexuální páry tak mají nově nárok na adopci dětí, dědictví nebo vdovský důchod.

 

“Ti, kteří se rozhodli pro homosexuální svazek nemohou být občané druhé kategorie. To znamená, že žádný soudce jim nebude moci odmítnout jejich práva, například vdovský důchod, dědictví či adopci dětí,“ znělo prohlášení Nejvyššího soudu.

 

Páry stejného pohlaví v registrovaném partnerství tak mají podle vedení Výboru pro sexuální různorodost stejná práva jako lidé, kteří žijí v manželství.

 

V Brazílii se každý rok v červnu koná přehlídka Gay Pride, kterou navštěvují miliony gayů a lesbiček z celého světa. Její účastníci vždy odsuzovali homofobii v zemi a požadovali rovná práva pro homosexuály.

 

Dá se ale očekávat, že pouze s registrovaným partnerstvím se mnozí nespokojí a budou se domáhat práva na uzavírání homosexuálních manželství, jako je tomu v sousední Argentině.

 

Argentina byla první zemí v Jižní Americe, která 15. července loňského roku povolila sňatky homosexuálů.

 

Klíčová slova: Brazílie

 

Publikováno: 06.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Brazílie povolila registrované partnerství homosexuálů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist