British Airways zvyšují od zítřka palivový příplatek

Aerolinie British Airways se v návaznosti na rostoucí ceny ropy rozhodly zvýšit palivové příplatky u dálkových letů. Příplatky začnou platit od 8. 4. 2011, kdy se pro ekonomickou třídu zvýší o 10 liber (280 Kč) a pro prémiovou třídu o 20 liber (560 Kč).

 

“Jak spotřebitelé vidí z cen u čerpacích stanic, náklady na pohonné hmoty v uplynulých třech měsících pokračovaly ve výrazném růstu,“ sdělil finanční ředitel aerolinek Nick Swift.

 

Poprvé po dvou a půl letech překročila tento týden cena severomořské ropy Brent hranici 120 dolarů za barel. Ceny ropy nadále rostou kvůli pokračujícím nepokojům v arabských zemích, které se odehrávají v době, kdy začíná růst světová poptávka.

 

Mezinárodní sdružení pro leteckou přepravu (IATA) také snížila kvůli zdražující se ropě odhad čistého zisku leteckých společností pro letošní rok na 8,6 miliardy dolarů (147 miliard korun) z předchozích 9,1 miliardy dolarů.

 

Klíčová slova: Velká Británie, British Airways

 

Publikováno: 07.04.2011
Aktualizováno: 07.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: British Airways zvyšují od zítřka palivový příplatek

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist