Bruce Dickinson z Iron Maiden chce vytvořit vlastní aerolinky

Třiapadesátiletý zpěvák Bruce Dickinson z heavymetalové kapely Iron Maiden uvažuje o tom, že vytvoří své vlastní aerolinky. Dickinson létal jako hlavní pilot na stroji Boeing 757-200 u britské nízjkonákladové letecké společnosti Astraeus Airlines, která je ale od úterý 22. listopadu 2011 v insolvenci kvůli nedostatku finančních prostředků. Zpěvák byl také od 16. září loňského roku marketingovým ředitelem aerolinek Astraeus.

 

Když minulý týden v pondělí Dickinson naposledy přistál s Boeingem společnosti Astraeus, tak hned uvedl, že zvažuje založení svých vlastních aerolinek. Na hudebním blogu Blabbermouth pak slavný zpěvák zveřejnil prohlášení, kde uvádí, že pracuje na záchraně aerolinek Astraeus nebo na vytvoření nové firmy pro své přátele a bývalé kolegy z Astraeusu.

 

Bruce Dickinson je v současné době velmi uznávaným pilotem. Například 12. února 2007 převážel skotský fotbalový klub Rangers F.C. na jejich zápas tehdejšího poháru UEFA (nyní Evropská liga) do Izraele a 19. října loňského roku převážel fotbalový klub Liverpool F.C. do italské Neapole k jejich zápasu v evropských pohárech. V letech 2008-2009 pilotoval letoun na turné kapely Iron Maiden, což dělal i při letošním turné kapely (The Final Frontier World Tour), které skončilo 6. srpna v Londýně.

 

Klíčová slova: Velká Británie

 

Publikováno: 28.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bruce Dickinson z Iron Maiden chce vytvořit vlastní aerolinky

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist