Byli vybráni noví provozovatelé taxislužeb na pražském letišti

Letiště Praha - pohled na halu Terminálu 1

Letiště Praha - pohled na halu Terminálu 1

Společnost Letiště Praha, a. s., uzavřela psolední srpnový den výběrové řízení na provozování taxislužby v prostorách Letiště Václava Havla Praha od ledna příštího roku. V rámci druhého kola, které proběhlo formou elektronické aukce, byli vybráni dva uchazeči s nejvyšší finanční nabídkou. Vítězi jsou Taxi Praha a FIX, stávající poskytovatel služby. Každý nabídl za pronájem prvního pruhu před terminály částku přes čtyři milióny korun měsíčně.


Do výběrového řízení na provozování taxislužby v prostorách Letiště Václava Havla Praha se přihlásilo celkem šest zájemců, a to společnosti Halo Taxi, FIX, Taxi Praha, Modrý Anděl, TICK TACK a Sedop Taxi. Dnes proběhlo druhé kolo formou elektronické aukce, při které byli vybráni dva uchazeči s nejvyšší nabídkou, konkrétně Taxi Praha a FIX. Kompletní výsledky elektronické aukce jsou přiloženy níže.


Dvěma vybraným uchazečům letiště pronajme prostor vymezený pro vozy taxi přímo před budovami Terminálů 1 a 2. Všichni ostatní provozovatelé taxislužby budou moci i nadále využívat pro vyložení a naložení cestujících všechna ostatní parkoviště v areálu letiště.


„Cílem výběrového řízení Letiště Praha bylo zvýšit kvalitu služby koncovým zákazníkům, jako je dostupnost WiFi zdarma, zajištění dostupnosti vozů do 5 minut od projevení zájmu cestujícího v režimu 24 hodin denně či maximální stáří vozu 3 roky. Součástí je také jazyková vybavenost řidičů, vstřícné vystupování, udržování čistoty vozu i reprezentativní oblečení řidičů,“ říká Jiří Petržilka, člen představenstva Letiště Praha, a. s.


„Klíčovou hodnotou celé skupiny Českého aeroholdingu je transparentnost. O maximální otevřenost jsme usilovali také v případě tohoto výběrového řízení, které ve finále přinese pro cestující lepší službu za neměnnou cenu a vyšší výnos pro Letiště Praha, který bude moci investovat do další modernizace letiště a zlepšování zákaznické zkušenosti,“ doplňuje Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, jediného akcionáře Letiště Praha.


Finanční nabídka je pro oba vítězné uchazeče závazná a bude zakotvena do smlouvy. Vybraní uchazeči jsou povinni zahájit provoz 1. ledna 2017, nebude-li sjednáno jinak. Smlouva bude uzavřena na dobu určitou, a to do 31. prosince 2021.


Dvoukolové výběrové řízení bylo vypsáno z důvodu končící smlouvy stávajícím poskytovatelům AAA radiotaxi s.r.o. a FIX, spol. s r.o., a předcházela mu několikaměsíční společná a veřejná diskuze se všemi potenciálními zájemci o účast v tendru tak, aby podmínky řízení byly zcela transparentní, účastníkům srozumitelné a zároveň odpovídající všem současným provozním náležitostem fungování trhu taxislužby.

Zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 08.09.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Byli vybráni noví provozovatelé taxislužeb na pražském letišti

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist