Část Polska zaskočilo sněžení, až 30 tisíc lidí je bez elektřiny

Jihozápadní území Polska, stejně jako horské oblasti na severu naší republiky, zaskočilo během včerejšího dne sněžení. U našich severních sousedů je velmi špatná situace na silnicích i na železnici. V Dolním Slezsku je podle energetiků 25 až 30 tisíc lidí bez dodávek elektřiny.

 

Stále sněží na polské straně Jizerských hor, Krkonoš a také v oblasti Kladska. Nápor sněhové nadílky nezvládají stromy, které se lámou a padají na silnice a elektrické vedení.

 

Na některých místech je od policie zakázán vjezd nákladním autům, problémy mají ale i osobní automobily. Drtivá většina řidičů má již letní pneumatiky, a tak mají problémy v kopcích, ale i na rovných zasněžených silnicích, kde kloužou.

 

V Polsku byl včera státní svátek a spousta lidí se vracela z prodlouženého víkendu na horách, takže se tvořili velké zácpy. Nejhorší situace panovala na silnici číslo 8, která vede od hraničního přechodu u Náchodu do polského vnitrozemí.

 

Klíčová slova: Polsko

 

Publikováno: 04.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Část Polska zaskočilo sněžení, až 30 tisíc lidí je bez elektřiny

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist