Čechy královská svatba neláká, cestovky ruší zájezdy

Možnost vidět na vlastní oči královskou svatbu prince Williama s jeho snoubenkou Kate Middletonovou se u českých turistů velkého zájmu nedočkala. Podle mluvčího CK Fischer Dana Plovajka byly kvůli malému zájmu zrušeny plánované zájezdy na nadcházející víkend.

 

“Setkali jsme se skutečně s malou odezvou, proto jsme byli nuceni víkendové zájezdy na tuto akci zrušit,“ uvedl Plovajko. Podle něho se na malém zájmu Čechů podepisuje také to, že k nejzajímavějším londýnským památkám, jako je například Buckinghamský palác, Tower a Westminsterské opatství bude kvůli přísným bezpečnostním opatřením velmi těžký přístup.

 

Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura předpokládá, že speciálně na královskou svatbu zamíří do Londýna včetně zájezdů s cestovními kancelářemi pouze několik stovek turistů z ČR. Okamura si také myslí, že malý zájem turistů zapříčinily také letecké společnosti, které k této příležitosti nenabídly žádné výhodné tarify letenek.

 

Cestovní kancelář Monatour dnes vypravila do Londýna autobus s přibližně 40 cestujícími. V Londýně zůstanou turisté do neděle, kdy je plánován návrat. Za dvě noci v tříhvězdičkovém hotelu se snídaní zaplatí klienti 6 tisíc korun.

 

Klíčová slova: Česká republika, Velká Británie, Londýn, Fischer

 

Publikováno: 27.04.2011
Aktualizováno: 27.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Čechy královská svatba neláká, cestovky ruší zájezdy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist