Češi chtějí trávit v exotice už i letní dovolené

Krabi, pláž

Krabi, pláž

Do exotických zemí letos vycestovalo o 7 % českých turistů více. Nejoblíbenější destinací je Thajsko, které navštívilo 45 tisíc Čechů. Dále vedou karibské země - Kuba, Dominikánská republika, Mexiko a Jamajka.

Mezi nejvyhledávanější vzdálené exotické země patří Thajsko, které v uplynulé sezóně navštívilo 45 tis. českých turistů (nárůst 12,5 %), následuje Srí Lanka, Dominikánská republika a Kuba.

S cestovními kancelářemi cestovali letos Češi převážně do Karibiku – Kuby, Dominikánské republiky, Mexika a Jamajky. Až 80 % z nich létá do karibské oblasti přes českou cestovku. Naopak dovolenou do Thajska si u cestovních kanceláří zakoupí pouze 20 % Čechů. Thajsko je populární pro mladé cestovatele a studenty, kteří si před odjezdem zajistí pouze letenku a ubytování hledají až na místě.

Exotika je stále populárnější. Ve větší míře se Češi zajímají i o Vietnam, Čínu a Indonésii. Rostoucí tendence je dlouhodobě zaznamenávána především u vyšší příjmové skupiny, která chce neustále objevovat nové destinace.

Právě v segmentu střední a vyšší příjmové klientely narůstá obliba v objevování exotických zemí i v létě. Cestovní kanceláře nově zařadily do své nabídky pobyty ve vzdálených destinacích s využitím pravidelných leteckých linek. Hitem jsou Spojené arabské emiráty, považované za nejbližší exotiku a dostupné díky levným letenkám a zrušení víz, dále Kapverdy, Kuba či Dominikánská republika. 

Vedle Thajska letos zaznamenala vysoké nárůsty mezinárodních příjezdů i Kuba, a to ve výši 17,4 %, oproti 2015/2014, nejvíce z Kanady, Německa a Velké Británie. Kuba se stává přístupnější a reaguje na vyšší poptávku zvyšováním cen ubytování, které je však neúměrné k poskytované kvalitě, jež se nezlepšuje. Ceny pobytů na Kubě letos vzrostly o 20 – 30 %, avšak infrastruktura v cestovním ruchu a služby personálu jsou stále nedostatečně rozvinuté. Kuba tak zatím není na takový příval turistů připravena.

zdroj: accka.cz

Klíčová slova: Thajsko, Dominikánská republika, Kuba, Mexiko, Jamajka, Srí Lanka, Vietnam, Čína, Indonésie

 

Publikováno: 09.06.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Češi chtějí trávit v exotice už i letní dovolené

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist