Češi loni nejraději cestovali na Slovensko

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad

V loňském roce cestovalo za hranice o 3,5 % více českých turistů. Nejoblíbenějším cílem se stalo Slovensko, vytlačilo tak z prvního místa dlouhá léta vedoucí Chorvatsko.

Myslíte si, že vzhledem k aktuálnímu dění ve světě a veškeré negativní mediální kampani Češi méně jezdili do zahraničí? Chyba! Více než 11 milonů dovolených (jedná se o větší cesty o délce 4 přenocování a více) absolvovali obyvatelé České republiky během celého roku 2015. Odjet na pár dnů co nejdál od všedních starostí nás lákalo i loni. Cest do českých resortů uvádějí statistiky 7 milionů (o 7,6 % méně než v roce 2014), do zahraničí vycestovalo 4,2 miliony Čechů, což je o 3,5 % více než o rok dříve. Vyplývá to z nejnovější hodnocení statistik Českého statistického úřadu (ČSÚ) za rok 2015 a žebříčku cílových zahraničních destinací.

Na cesty za hranice se tedy vydálali Češi i v roce 2015 ve zvýšené míře, a to i přes ekonomické potíže Řecka a dalších jižních zemích či migrační vlnu. Zmíněné problémy se cestovatelů  nedotýkaly, všechny zájezdy měly v tomto směru hladký průběh a pobyt klientů neprovázela žádnbá zvláštní omezení.

Ačkoliv stoupá počet dovolených, jejich délka klesá. Češi raději vyjíždějí na cesty vícekrát, ovšem na kratší dobu. Oproti předloňským 8,2 dnům na zahraničním pobytu na něm strávili vloni průměrně 7,7 dnů. A Češi též šetří, průměrné výdaje na 1 delší cestu se snížily o 120 Kč na osobu, na celkových 12.468 Kč na osobu a pobyt.
 
Na pozici nejnavštěvovanější zahraniční země se po dlouhé době dostalo Slovensko. Vystřídalo tak letitou stálici Chorvatsko. Mezi nejoblíbenější státy se řadí ty s malou dojezdovou vzdáleností autem z Česka – Slovensko, Chorvatsko, Itálie a Rakousko. Mezi leteckými zájezdy stále vede Řecko, následují Turecko a Španělsko. U severoafrických zemí je za rok 2015 znatelný pokles zájmu, v případě Egypta o 37 % a Tuniska o 50 %.

zdroj: cestovinky.cz

Klíčová slova: Slovensko, Chorvatsko, Řecko, Itálie, Rakousko, Turecko, Španělsko, Egypt

 

Publikováno: 21.04.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Češi loni nejraději cestovali na Slovensko

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist