České cestovní kanceláře obnovují zájezdy do Egypta

Gíza, velbloudi a pyramidy

Gíza, velbloudi a pyramidy

Viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura informoval média o plánovaném obnovení zájezdů českých cestovních kanceláří do Egypta. Mělo by k tomu dojít 19. února. Důvodem je prý to, že v turistických letoviscích kolem Rudého moře panuje klid, turistům zde v tomto okamžiku nehrozí žádné nebezpečí a vyřešeny byly i určité potíže se zásobováním. Zájezdy již obnovily například britské cestovní kanceláře.

České cestovní kanceláře připraví na úvodní termíny speciální slevy na zájezdy do Egypta, aby zájem českých turistů opět nastartovaly. "Nadále jsme však v každodenním kontaktu s delegáty a zástupci našich cestovních kanceláří přímo v egyptských letoviscích, situaci bedlivě monitorujeme a každodenně vyhodnocujeme," prozradil Okamura.  Egypt navštíví ročně 170 tis. českých turistů a je sedmou nejpopulárnější českou zahraniční dovolenkovou destinací. V současné době se pohybují ztráty českých leteckých společností způsobené situací v Egyptě kolem 100 milonů Kč a ztráty cestovních kanceláří kolem 50 milonů Kč. Ztráty však pravděpodobně narůstat i v následujících měsících, jelikož nastartovat pošramocenou důvěru turistů v tuto destinaci bude trvat delší dobu.

(zdroj: Asociace českých cestovních kanceláří a agentur)

Klíčová slova: Egypt

 

Publikováno: 11.02.2011
Aktualizováno: 13.02.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: České cestovní kanceláře obnovují zájezdy do Egypta

11.02.2011 19:38 rita
---.net.upcbroadband.cz

Snad to dopadne dobře, na Egyptu bylo sympatické, že se tam dalo jezdit během každého ročního období. Doufejme, že se situace rychle uklidní a že tam Češi začnou opět jezdit. Každopádně se jedná o dobrou zprávu:-)

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist