České cestovní kanceláře od zítřka létají do Egypta

Sharm El Sheikh, soumrak na pláži

Sharm El Sheikh, soumrak na pláži

V sobotu 19. února poletí do Egypta první dva charterové lety (1x letecká společnost Travel Service + 1x ČSA). O den později budou následovat další tři lety (vše Travel Service). Od příštího týdne již bude létat s českými turisty sedm charterových letadel týdně (6x Travel Service + 1x ČSA). Dohromady tak do Egypta odcestuje přibližně 1 200 českých turistů týdně.

„Důvodem znovuzahájení zájezdů je to, že v turistických letoviscích kolem Rudého moře panuje stejně jako dříve klid. Turistům zde v tomto okamžiku nehrozí žádné nebezpečí a vyřešeny byly i určité potíže se zásobováním. Zájezdy již obnovily například britské i další západoevropské cestovní kanceláře,“ informoval média Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Egypt navštíví ročně 170 tisíc českých turistů a je sedmou nejpopulárnější českou zahraniční dovolenkovou destinací. V současné době se pohybují ztráty českých leteckých společností způsobené situací v Egyptě kolem 100 milionů korun a ztráty cestovních kanceláří kolem 50 milionů korun.

„Přestože je situace v egyptských letoviscích klidná, jsme nadále v každodenním kontaktu s delegáty a zástupci našich cestovních kanceláří přímo v egyptských letoviscích, vše bedlivě monitorujeme a každodenně vyhodnocujeme,“ dodává Okamura.

(zdroj: Asociace českých cestovních kanceláří a agentur)

Klíčová slova: Egypt, Sinaj, Východní pobřeží, ČSA, Travel Service

 

Publikováno: 18.02.2011
Aktualizováno: 18.02.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: České cestovní kanceláře od zítřka létají do Egypta

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist