Český autobus se převrátil na rakouské dálnici, 3 zranění

Dnes před šestou hodinou ráno havaroval na rakouské dálnici A5 český autobus s 54 cestujícími při cestě z Chorvatska. Autobus vyjel ze silnice, narazil na boční násep a následně se převrátil. Při nehodě byl jeden člověk zraněn těžce a dva lidé utrpěli lehká zranění. Příčina nehody se stále vyšetřuje.

 

K nehodě došlo mezi rakouskými obcemi Hochleithen a Gaweinstal v okrese Mistelbach. Krátce po příjezdu hasičů na místo nehody začal hořet motor převráceného autobusu, ale plameny byly rychle uhašeny.

 

Hasiče a záchranáře přivolali policisté z hlídkového vozu. První ošetření zraněným poskytl profesionální záchranář z Vídně, který shodou okolností místem nehody projížděl. Mezi zraněnými jsou oba řidiči autobusu a jeden cestující.

 

Havarovaný autobus patří firmě CDS Náchod, který vezl české turisty z dovolené v Chorvatsku do Liberce. Ředitel společnosti CDS Náchod Zdeněk Pouznar uvedl, že jeden z řidičů má zlomenou nohu a další dva zranění mají pouze oděrky.

 

Autobus značky Man zařadila společnost do provozu teprve začátkem tohoto měsíce. “Příčina nehody zatím nebyla došetřena. Technickou závadu lze ale vzhledem ke stáří autobusu téměř vyloučit,“ dodal Pouznar.

 

Klíčová slova: Rakousko, Chorvatsko

 

Publikováno: 19.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Český autobus se převrátil na rakouské dálnici, 3 zranění

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist