Český horolezec přežil v Tatrách pád do hloubky 600 metrů

Při slaňování se dnes dopoledne zřítil ve Vysokých Tatrách na Slovensku český horolezec. Muž se zřítil při sestupu z Koltového štítu a padal 600 metrů skalnatým terénem až do Batizovské doliny. Je to neuvěřitelné, ale horolezec tento hrůzostrašný pád přežil a s poraněními byl převezen do nemocnice v Popradu. Pomoc mu mobilním telefonem přivolal jeho kamarád, druhý horolezec, který zůstal nahoře.

 

Pracovníci slovenské horské služby uvedli, že čeští horolezci sestupovali z Krčmárova žl'abu ve Velické dolině, přičemž měli v plánu dostat se až na nejvyšší slovenskou horu Gerlachovský štít.

 

Záchranáři se ke zraněnému muži dostali vrtulníkem. Druhému horolezci poté pomohli při sestupu do doliny.

 

Celou záchrannou akci stěžoval silný vítr a nebezpečí pádu laviny. Při výstupu záchranářů k druhému muži na vrcholu hory se dokonce jedna lavina utrhla v blízkých Batizovských žl'abech, ale záchranáři i přesto pokračovali ve výstupu a druhého horolezce dostali v bezpečí dolů.

 

Klíčová slova: Slovensko

 

Publikováno: 06.04.2011
Aktualizováno: 07.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Český horolezec přežil v Tatrách pád do hloubky 600 metrů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist