Cesta autem do Chorvatska bude dražší, zdražuje se mýtné

Chorvatsko bude i letos patřit mezi nejoblíbenější destinace, kam Češi vyrazí na letní dovolenou. Většina lidí cestuje do Chorvatska po vlastní ose autem, a právě těm se letos cesta prodraží. Nebude to jen kvůli dražším cenám pohonných hmot, ale především kvůli zdražení mýtného na všech chorvatských dálnicích o 15 procent. Vyšší poplatky začnou na dálnicích platit od 11. června.

 

Ušetřit mohou jen řidiči, kteří si pořídí elektronické zařízení ENC, ze kterého se mýtné odečítá automaticky. Zakoupení krabičky ENC ale přijde na 125 kun (425 Kč – 1 kuna = 3,4 Kč) a k tomu je nutné dobít si jízdy za nejméně 500 kun. Tato varianta se tedy vyplatí pouze místním obyvatelům a turistům, kteří pojedou do Chorvatska během léta víckrát než jen jednou. Pokud byste se rozhodli pro koupi ENC, tak po celý červen je možné pořídit toto zařízení v rámci slevové akce za symbolickou jednu kunu.

 

Podle nových cen mýtného vyjde jednosměrná jízda pro osobní automobil bez přívěsu po nejvytíženější dálnici ze Záhřebu do Splitu na 181 kun (615 Kč) a na úseku Záhřeb – Rijeka to bude 69 kun (235 Kč). Zvýšení cen mýtného se nevztahuje pouze na istrijský úsek Macelj – Záhřeb. Přehled nových cen mýtného na chorvatských dálnicích najdete zde.

 

Klíčová slova: Chorvatsko, Záhřeb, Split, Rijeka

 

Publikováno: 02.06.2012
Aktualizováno: 02.06.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Cesta autem do Chorvatska bude dražší, zdražuje se mýtné

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist