Cestovní ruch přinesl do Česka 73,6 miliardy

Václavské náměstí

Václavské náměstí

Příjmy z příjezdového cestovního ruchu dosáhly v první polovině roku celkem 73,6 miliardy korun, což bylo o 5,3 procenta více než ve stejném období předchozího roku. Příjmy rostly hlavně během prvního čtvrtletí (meziročně + 12,2 procenta) ve druhém čtvrtletí vývoj stagnoval.

Vyplývá to z dat o vývoji platební bilance, která v úterý zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Za meziročním růstem příjmů z příjezdového cestovního ruchu stála rostoucí poptávka zahraničních turistů, kterou ovlivnilo několik faktorů.

„Zahraniční poptávku podpořila například nová letecká spojení, zejména hned dvě přímé letecké linky spojující naši zemi s Čínou. Důležitým faktorem je také vnímání České republiky zahraničními turisty jako bezpečné destinace,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Česko se dlouhodobě těší pověsti bezpečné turistické destinace, kterou pomáhá budovat i agentura CzechTourism.

„Do pozitivního vývoje příjmů z cestovního ruchu se promítla také rostoucí kvalita služeb a value for money,“ doplnila Markéta Vogelová, ředitelka odboru Institut turismu v agentuře CzechTourism. K příznivému poměru cena / výkon u pobytů v ČR pro zahraniční turisty dlouhodobě přispívá také měnová politika ČNB.

Agentuře CzechTourism se také daří zlepšovat vnímání značky „Česká republika“ na zahraničních trzích. Celkem za první pololetí přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v Česku 4,1 milionu zahraničních turistů.

zdroj: czechtourism.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 29.09.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Cestovní ruch přinesl do Česka 73,6 miliardy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist