ČR získala ocenění nejslibnější zahraniční destinace 2011

Praha, Pražský hrad a Karlův most

Praha, Pražský hrad a Karlův most

Česká republika získala v indické metropoli Nové Dillí ocenění jako nejslibnější zahraniční destinace roku 2011. Toto prestižní ocenění uděluje v Indii každoročně indický časopis Today's Traveller nejlepším indickým a mezinárodním organizacím k jednotlivým odvětvím cestovního ruchu.

 

Cenu za náš stát převzala z rukou indického ministra pro turismus Subodha Kant Sahaie ředitelka zastoupení agentury CzechTourism Radka Neumannová. Česká republika byla během hodnocení představena jako destinace s bohatým kulturním dědictvím i jako destinace kosmopolitní.

 

“Hodnotící komise ocenila především nejenom atraktivitu destinace jako takové a její stoupající potenciál na indickém trhu, ale také nápaditost a rozmanitost propagace v Indii,“ uvedla Neumannová.

 

Díky úspěšné propagaci České republiky stoupá počet zahraničních turistů, kteří ČR navštěvují. Podle zprávy Českého statistického úřadu přijelo letos během 2. čtvrtletí do Česka o 13,5 procent více zahraničních turistů oproti stejnému období v loňském roce.

 

Zatím nejvíce přijíždějí letos do Česka turisté z Německa (395 tisíc, nárůst o 9,4 procent) a druhou skupinu nejpočetnějších zahraničních turistů tvoří Rusové (158 tisíc, nárůst o 50,9 procent). Naopak ve srovnání s loňskem navštívilo ČR o 5,9 procent méně turistů z Velké Británie.

 

Klíčová slova: Indie, Nové Dillí, Česká republika

 

Publikováno: 03.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: ČR získala ocenění nejslibnější zahraniční destinace 2011

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist