ČSA a Air Berlin zahájily novou obchodní spolupráci

Airbus A319 aerolinek ČSA, foto. csa.cz

Airbus A319 aerolinek ČSA, foto. csa.cz

Air Berlin, druhá největší letecká společnost v Německu a České aerolinie zahájily dne 11. května 2016 obchodní spolupráci na bázi vzájemného sdílení kódů. Obě společnosti díky tomu přidají do svých letových řádů nové linky a destinace. Zákazníci Českých aerolinií mohou opět využívat přímé lety mezi Prahou a Berlínem, a také denní spoje do Keflavíku na Islandu pod kódem OK. Klienti airberlinu na druhé straně získají lepší spojení mezi Německem a Českou republikou či Slovenskem. 

České aerolinie přidají do letového řádu denní letecké spojení mezi Prahou a Berlínem provozované společností airberlin. Svůj OK kód budou mít ČSA také na všech spojích do Keflavíku na Islandu, které provozuje z Berlínu, Düsseldorfu i Hamburku airberlin, a které navazují na přílety ČSA z Prahy. Čeští turisté díky tomu získají v hlavní letní sezóně plynulé spojení Prahy s Keflavíkem bez nutnosti dlouhého čekání na přestup.

Společnost airberlin bude mít svůj AB kód na pěti linkách provozovaných Českými aeroliniemi – konkrétně mezi Düsseldorfem, Frankfurtem, Hamburkem a Prahou, a také mezi Prahou a Ostravou, a Prahou a Košicemi. airberlin tak bude moci nově nabízet svým zákazníkům až po dva denní přímé spoje z Düsseldorfu i Frankfurtu do Prahy, mezi Hamburkem a Prahou pak denní spojení. 

zdroj: csa.cz

Klíčová slova: ČSA, Air Berlin, Praha, Berlín, Düsseldorf, Hamburk, Ostrava, Košice, Frankfurt

 

Publikováno: 19.05.2016
Aktualizováno: 19.05.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: ČSA a Air Berlin zahájily novou obchodní spolupráci

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist