ČSA uzavřely spolupráci s Etihad Airways na dálkové lety

Náš vlajkový dopravce ČSA uzavřel dohodu o spolupráci s leteckou společností Etihad Airways za Spojených arabských emirátů. Při vzájemné spolupráci budou nabízet dálkové lety přes hlavní město arabských emirátů Abú Dhabí. Pravidelná linka mezi Prahou a Abú Dhabí začne fungovat od 21. září letošního roku.

 

Pro ČSA znamená tato spolupráce to, že bude moci nabízet letenky pro spojení Etihadu do Austrálie, Číny, Indie nebo Japonska. Naopak Etihad bude moci využít evropskou síť linek ČSA. Na nové lince budou létat Airbusy A319 s rozšířenou business třídou s frekvencí čtyř letů týdně. Letenky na linku Praha – Abú Dhabí začnou obě letecké společnosti prodávat od zítřejšího dne.

 

Podle prohlášení šéfa ČSA Miroslava Dvořáka vyřeší tato spolupráce nabídku dálkových letů, pro které ČSA nemají vhodný typ letadel. České aerolinie tak budou moci svým zákazníkům nabídnout celkem 34 nových dálkových destinací.

 

Etihad Airways byly založeny v roce 2003 a v současné době čítá jejich letadlová flotila 48 letounů Airbus a 7 strojů Boeing. Etihad nabízí více jak tisíc letů týdně do 66 destinací ve 44 zemích světa.

 

Klíčová slova: ČSA, Spojené arabské emiráty, Abú Dhabí, Praha

 

Publikováno: 23.06.2011
Aktualizováno: 23.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: ČSA uzavřely spolupráci s Etihad Airways na dálkové lety

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist