Čtvrteční zemětřesení v Japonsku zabilo 3 lidi, 132 zraněných

Včerejší zemětřesení o síle 7,4 Richtera na severovýchodě Japonska nepřežili tři lidé a nejméně 132 lidí bylo zraněno. V jaderné elektrárně Oginawa byl zaznamenán menší únik lehce radioaktivní vody. Úřady včera vydaly varování před metrovou vlnou tsunami, ale ta se naštěstí po zemětřesení nevytvořila.

Mluvčí společnosti Tohoku Electric Power, která provozuje elektrárnu Oginawa, sdělil, že z nádrží na dezaktivaci paliva v druhém reaktoru unikla voda. Voda byla i v patrech několika dalších jednotek, ale pouze v nepatrném množství. Celková struktura elektrárny údajně nebyla poškozena.

Čtvrteční zemětřesení způsobilo také několik požárů a ve městě Sendaj byl narušen plynovod. Až tři miliony domácností zůstaly včera bez proudu v prefekturách Akita a Aomori, protože bylo z bezpečnostních důvodů vypnuto několik termálních elektráren.

Klíčová slova: Japonsko

 

Publikováno: 08.04.2011
Aktualizováno: 10.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Čtvrteční zemětřesení v Japonsku zabilo 3 lidi, 132 zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist