Data z černých skříněk Airbusu Air France jsou čitelná

Černé skříňky z Airbusu Air France, které technici objevili na dně oceánu 27. dubna letošního roku obsahují nepoškozená data. Tuto informaci oznámil francouzský letecký úřad. Údaje ze schránek se budou nyní analyzovat a v létě by měla vyjít zpráva, která snad konečně objasní pravou příčinu pádu letadla s 228 cestujícími do oceánu poblíž Brazílie.

 

“Při následných operacích se podařilo otevřít skříňky, vysušit a vyčistit paměťové karty,“ sdělil francouzský úřad pro letecké vyšetřování BEA. Vyšetřovatelům se o uplynulém víkendu podařilo z paměťových karet stáhnout data a zjistili, že jsou čitelná.

 

Doposud není stále jasné, co vlastně pád letounu zapříčinilo. Nejvíce se spekuluje o možné poruše rychloměru. Tento přístroj měří rychlost proudění převedením na tlak a údajně měl zamrznout. Spekulací okolo této nejhorší nehody v historii Air France se však objevovalo mnohem více.

 

Klíčová slova: Francie, Air France

 

Publikováno: 17.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Data z černých skříněk Airbusu Air France jsou čitelná

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist