Den otevřených dveří v podzemním bunkru Folimanka

Podzemní kryt Folimanka, foto: prague.eu

Podzemní kryt Folimanka, foto: prague.eu

V sobotu 17. října bude mít veřejnost opět příležitost prohlédnout si spletitý labyrint chodeb a místnůstek s technickým zázemím v podzemním krytu Folimanka, který se nachází v ulici pod Karlovem v Praze na Vinohradech. Bunkr bude tento den otevřen od 9 do 15 hodin a každý návštěvník si může zvolit libovolnou délku prohlídky i její tempo. Na místě bude zájemcům poskytován výklad o historii i současnosti bunkru. Do konce roku bude bunkr přístupný pro veřejnost ještě 14. listopadu a 19. prosince.

Podzemní kryt vzniklý na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století má vlastní studny, toalety a ošetřovnu, samostatný agregát zajišťuje osvětlení a vytápění, větrání probíhá pomocí přetlaku. Chodby jsou v součtu dlouhé 125 metrů a rozlohou 1 332 m2 je největším krytem v Praze 2. Kapacita krytu je 1300 osob, zásoby by umožnily lidem přežít po dobu 72 hodin. Bunkr je v dobrém technickém stavu a v případě nebezpečí by mohl okamžitě sloužit původnímu účelu.

zdroj: prague.eu

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 15.10.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Den otevřených dveří v podzemním bunkru Folimanka

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist