Den Zubačky v Tanvaldu proběhne v sobotu 4. července

Ozubnicová lokomotiva T426.003, foto: zubacka.cz

Ozubnicová lokomotiva T426.003, foto: zubacka.cz

Na sobotu 4. července pro vás Železniční společnost Tanvald připravuje Den Zubačky. Těšit se můžete na zvláštní ozubnicové vlaky s parní lokomotivou, historický autobus i program v Kořěnově.


Letos podruhé vyrazí na ozubnicovou trať z Tanvaldu do Kořenova zvláštní vlaky Železniční společnosti Tanvald. Zvláštní vlaky bude tvořit parní lokomotiva 310.0134 „Kafemlejnek“, historický motorový „Singrovka“ M240.056, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“ T426.0. Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. V barovém voze můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze Zubačky. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku.


V železniční stanici Kořenov proběhne v 11:30 a v 15:30 představení skupiny Fireshow JBC. Připraven bude též žonglovací workshop.


Vedle železniční stanice se můžete povozit vláčkem Důlní železnice. Za svezení vláčem zaplatíte 30,- Kč. Od železniční stanice Kořenov můžete historickým autobusem vyrazit na výlet na Jizerku nebo do Příchovic. V Kořenově bude také otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy, kde se seznámíte s historií naší ozubnicové dráhy nebo tu zakoupíte různé upomínkové předměty ze Zubačky. Bohaté občerstvení v Kořenově je samozřejmostí.

Boveraclub vypraví z Liberce do Vratislavic zvláštní historickou tramvaj č. 117 s vlečným vozem č. 44. Ve Vratislavicích bude připraven historický autobus Karosa ŠL 11, který vás přes Jablonec do Tanvaldu doveze na zvláštní ozubnicový vlak. Další informace budou brzy doplněny.

zdroj: zubacka.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 25.06.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Den Zubačky v Tanvaldu proběhne v sobotu 4. července

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist