Dnes začal mezinárodní festival Tourfilm

Festival Tourfilm se koná v Karlových Varech

Festival Tourfilm se koná v Karlových Varech

Mezinárodní festival filmů s tematikou cestování Tourfilm si pro svůj 49. ročník oblékne teplý kabát. Po loňských Velikonočních ostrovech převezme štafetu partnerské země Finsko, jehož snímek White Night Magic získal loňskou hlavní festivalovou cenu.

Festival, který zahrnuje národní sekci pro snímky a spoty pocházející z České republiky TourRegionFilm, i mezinárodní sekci Tourfilm, se letos uskuteční opět v Karlových Varech, a to od 6. do 8. října 2016.

„Do festivalu se letos přihlásilo přes 300 snímků, velkou radost máme i z početně zastoupené zcela nové sekce amatérského krátkého videa, které nám umožňuje zprostředkovat zcela autentické zážitky z cestování. Festival je navíc letos propojen s několika odbornými platformami agentury CzechTourism, například Fórem cestovního ruchu. Zastoupeny budou i letos edukativní a vzdělávací programy a v rámci festivalu vyhlásíme i vítěze soutěže o nejoblíbenější DestinaCzi letošního roku,“ dodává ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

Nejstarší mezinárodní festival filmů s tematikou cestovního ruchu budou hostit karlovarský hotel Thermal a Grandhotel PUPP, vstupné na všechny projekce, workshopy a doprovodný program bude pro návštěvníky zdarma.

Tourfilm ocení po děvětačtyřicáté ty nejlepší spoty a dokumentární filmy, které pomáhají k rozvoji mezinárodního cestovního ruchu, po třiadvacáté se také uskuteční festival českých turistických filmů a spotů, jehož cílem je nalákat turisty na krásy Čech, Moravy a Slezska – TourRegionFilm.

Dopolední edukativní akce pro školy budou hostit nejen kinosály a foyer hotelu Thermal, ale nově i Planetárium – mobilní kopulové 3 D kino nabízející zábavně-vzdělávací show pro děti i dospělé.


O tom, jak se natáčí v drsných podmínkách finské scenérie, se s návštěvníky hned ve čtvrtek podělí režisér Viktor Tauš, herec Kryštof Hádek a další z hereckých osobností. Dílo finského spisovatele Mika Waltariho představí jeho dvorní překladatelka Markéta Hejkalová a chybět nebudou ani praktické tipy, jak cestovat po celém světě téměř za hubičku.

Páteční program zve mimo jiné na přednášku o tom, kde skutečně bydlí legendární Santa Claus – postava, která původně vznikla jako fikce ve finském rozhlasovém pořadu pro děti. Cestující „chaotici“ – spisovatel Ondřej Neff a herečka Ljuba Krbová předají své zkušenosti s cestováním na vlastní pěst, hvězdou pátečního dne bude beseda s Kari Väänänenem – populárním finským hercem (gor v komedii Leningradští kovbojové dobývají Ameriku, irský hudební skladatel Schaunard v tragikomedii Bohémský život, řidič tramvaje Lauri v hořké komedii Mraky odtáhly).

V sobotním programu nemůže chybět trabantí putování s Danem Přibáněm, tentokráte „do posledního dechu“ i očekávaná multimediální přednáška světové horolezecké hvězdy Kurta Diembergera. Jako jediný žijící člověk planety uskutečnil dva prvovýstupy na osmitisícovky - Broad Peak a Dhaulágirí. Povedlo se to i Hermannu Buhlovi (Nanga Parbat, Broad Peak), ten ale tragicky zahynul. Diemberger je jeden z nejvýznamnějších horolezců světa, patří mezi absolutní lezeckou špičku.

zdroj: czechtourism.cz

Klíčová slova: Česká republika, Karlovy Vary, Finsko

 

Publikováno: 06.10.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Dnes začal mezinárodní festival Tourfilm

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist