Do ČR vstupuje dopravce OLT Jetair s linkou Gdaňsk-Praha

Na včerejší tiskové konferenci v polském Gdaňsku oznámila polská letecká společnost OLT Jetair otevření nové pravidelné linky Gdaňsk – Praha. Zahájení letů je naplánováno na 15. listopad letošního roku. Na nové lince se bude operovat s frekvencí dvou letů týdně s letounem ATR 42-300 v konfiguraci pro 46 cestujících. Prodej letenek na linku Gdaňsk – Praha bude zahájen 1. října.

 

Linka do Prahy není jedinou novinkou aerolinek OLT Jetair pro nadcházející zimní letový řád. Další novinkou je linka Gdaňsk – Hamburk s frekvencí pěti letů týdně, dále je to linka Wroclaw – Gdaňsk a Gdaňsk – Berlín (Tegel) s frekvencemi tří letů týdně. Posledními dvěma novými linkami jsou Wroclaw – Varšava a Wroclaw – Rzesow. Na těchto linkách bude operovat letoun Jetstream J32.

 

Společnost OLT Jetair působila od roku 2001 pod jménem Jet Air, kdy spolupracovala se společností LOT Polish Airlines na vnitrostátních letech. LOT ale tuto spolupráci ukončil 11. října 2007 a od té doby působil Jet Air jako samostatný dopravce. Od října 2010 spolupracoval Jet Air s německými aerolinkami OLT (Ostfriesiche Lufttransport) až do května roku 2011. V srpnu 2011 koupila polská firma Amber Gold aerolinky Jet Air i OLT, čímž vznikla nová, současná společnost OLT Jetair.

 

Klíčová slova: Polsko, Gdaňsk, Hamburk, Wroclaw, Varšava

 

Publikováno: 24.09.2011
Aktualizováno: 24.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Do ČR vstupuje dopravce OLT Jetair s linkou Gdaňsk-Praha

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist