Dopravce Darwin Airline nabízí přímé spojení Prahy se Ženevou

Pražské letiště v Ruzyni má nového dopravce, který nabízí pravidelnou linku z Prahy do švýcarské Ženevy. Od 3. září letošního roku létá na této přímé lince švýcarský regionální dopravce Darwin Airline s frekvencí šesti letů týdně, tedy každý den kromě soboty. Švýcarské aerolinky provozují tuto novou linku ve spolupráci na bázi sdílení kódů s ČSA.

 

Přímé lety mezi Prahou a Ženevou jsou operovány turbovrtulovým letounem Saab 2000 v konfiguraci pro 50 cestujících. Ceny jednosměrných letenek začínají na 119 eurech (2 975 korun). V nabídce jsou také lety z Prahy do Lugana, které se ale létají s mezipřistáním v Ženevě. Kromě Darwin Airline nabízejí přímé lety z Prahy do Ženevy letecké společnosti ČSA a Swiss.

 

Dopravce Darwin Airline začal s provozem komerčních letů 28. července roku 2004. Kromě České republiky nabízí spojení do několika destinací ve Francii, Itálii a ve Španělsku. Letadlová flotila je složena ze šesti letounů Saab 2000 a dvou strojů typu Bombardier Dash 8 Q400.

 

Klíčová slova: Praha, Švýcarsko, Ženeva, ČSA, Lugano, Francie, Itálie, Španělsko

 

Publikováno: 18.09.2012
Aktualizováno: 18.09.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Dopravce Darwin Airline nabízí přímé spojení Prahy se Ženevou

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist