DPP uzavře v červenci na tři dny úsek metra Můstek-Dejvická

Dopravní podnik oboustranně přeruší provoz linky „A“ v úseku Můstek – Dejvická z důvodu opravy výhybky u stanice Náměstí Míru. Výluka potrvá od čtvrtečního rána 5. července a skončí v neděli 8. července v noci. Metro pojede standardně od prvního ranního spoje v pondělí 9. července. Oprava výhybky proběhne po 35 letech provozu.

 
Metro A pojede během výluky oboustranně mezi stanicemi Depo Strašnice – Náměstí Míru. Ze stanice Náměstí Míru do stanice Můstek pak soupravy pojedou po jedné koleji pouze kyvadlově.

 

V úseku Můstek – Dejvická pojede náhradní tramvajová doprava X-A v intervalu 5 až 10 minut a linka 25 v intervalu 10 minut. Změny se dotknou i pravidelných tras tramvajových linek 8 a 25, linka 36 nebude v provozu. Autobusové linky 107, 119 a 147 budou z Dejvické prodlouženy na Hradčanskou, kde budou ukončeny.

 

Přípravné práce na místě už probíhají. Do vyloučeného úseku přejedou z depa Kačerov i depa Hostivař služební vlaky s potřebným materiálem. Rozsáhlejší části kolejiva budou do tunelů navezeny s předstihem. Kromě běžné provozní údržby výhybkových částí je třeba kompletně opravit také kolejový svršek a spodek, tj. zcela vyměnit štěrkové lože výhybky, provést čištění a případnou opravu jeho odvodnění.

 

Důvodem přerušení provozu není jenom oprava výhybky, ale i napojení na prodloužený úsek linky „A“, který povede až do zastávky Motol. Práce vyjdou na 2,2 milionů korun.

 

Nejedná se o letošní první výměnu výhybky v metru. V dubnu tohoto roku DPP po 38 letech provozu vyměnil výhybku na trase C poblíž zastávky I. P. Pavlova, tehdy oprava proběhla bez komplikací a včas. Cestující byli při tehdejší uzavírce linky „C“ v úseku Muzeum – Pražského Povstání spokojeni s dostatečným množstvím náhradních spojů.

 

Náhradní tramvajová doprava:

 
Linka X-A v trase Divoká Šárka – Dejvická – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Náměstí Republiky (metro B) – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí – Dejvická – Divoká Šárka, v denním provozu v intervalu 5 minut (večer v intervalu 5 – 10 minut).
Linka 25 v trase Vypich – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Národní třída (metro B) – Staroměstská – Malostranská – Hradčanská – Vypich, v intervalu 10 minut.

 

Pro spojení mezi linkami metra B a C s oblastí Dejvic a Střešovic lze využít pravidelné tramvajové linky 1, 8, 18 a 20.

 

Změny tras pravidelných tramvajových linek:

 
Linka 8 bude, ve směru od Starého Hloubětína, z Vítězného náměstí odkloněna do Podbaby, kde bude ukončena.
Linka 25 bude, ve směru od Vypichu, z Hradčanské vedena přes zastávky Malostranská, Náměstí Republiky, Václavské náměstí, Národní třída, Staroměstská a Malostranská do zastávky Hradčanská, odkud se vrací zpět na Vypich.
Linka 36 nebude v provozu.

 

Změny tras autobusových linek:


Linky 107, 119 a 147 budou z Dejvické prodlouženy na Hradčanskou, kde budou ukončeny.

Pro cestu na Letiště Ruzyně doporučujeme využít autobusovou linku 100 ze stanice metra B Zličín.

 

Zdroj: dpp.cz

 

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 28.06.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: DPP uzavře v červenci na tři dny úsek metra Můstek-Dejvická

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist