Dreamliner si úspěšně odbyl svůj první komerční let

Revoluční Boeing 787 Dreamliner má za sebou první komerční let. Postarala se o to japonská letecká společnost All Nippon Airways (ANA), která vyslala jeden ze svých dvou Dreamlinerů z Tokia do Hongkongu. O první komerční Dreamlineru byl obrovský zájem, o letenky usilovalo pět tisíc zájemců. Na palubu se ale dostalo pouze 264 cestujících a k tomu bylo navíc 40 míst vyhrazeno pro novináře. Letoun odstartoval z Tokia dnes v 05:45 ráno našeho času.

 

ANA bude tento nový typ letounu nasazovat kromě mezinárodních také na vnitrostátní linky. Z Tokia do měst Hirošima a Okajama poletí Dreamliner poprvé letos 1. listopadu. V prosinci pak bude nasazen na pravidelnou mezinárodní linku TokioPeking a o měsíc později začne operovat na lince Tokio – Frankfurt.

 

Boeing 787 Dreamliner je podle výrobce nejmodernějším letadlem, které se v současné době prohání po nebi. Letoun má mít až o pětinu nižší spotřebu paliva, než letadla stejné kategorie, a to díky jeho odlehčené konstrukci z uhlíkových vláken.

 

Klíčová slova: Japonsko, Tokio, Hongkong, Peking, Frankfurt

 

Publikováno: 26.10.2011
Aktualizováno: 26.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Dreamliner si úspěšně odbyl svůj první komerční let

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist