Emirates budou denně létat do Prahy s Airbusem A380

Airbus A380 aerolinek Emirates, foto: facebook.com

Airbus A380 aerolinek Emirates, foto: facebook.com

Emirates dnes oznámila, že od 1. května 2016 začne denně létat do Prahy se svým kultovním letadlem A380. Stane se tak první a jedinou leteckou společností, která bude největší dopravní letadlo na pravidelné lince do České republiky provozovat.

Kapacita linky, kterou v současné době zajišťuje letadlo Boeing 777-300ER, vzroste nasazením A380 o 44 %. Tímto Emirates zdůrazňuje svůj pozitivní vztah k České republice. Díky denní lince se cestující do české metropole dostanou snadněji. Turistům i obchodním pasažérům poskytuje přímé spojení do Dubaje a odtud i do dalších destinací jako je Thajsko, Tchaj-wan, Čína a Austrálie.

Díky nasazení letadla A380 bude moci na lince do Prahy letět najednou až 519 pasažérů ve třech cestovních třídách. Emirates nabídne konkrétně 429 prostorných sedadel v ekonomické třídě na hlavní palubě, 76 plně polohovatelných sedadel v byznys třídě a 14 soukromých kabinek v první třídě na horní palubě letadla. Cestující první třídy navíc budou mít možnost využít palubní sprchy – jediné svého druhu na světě. Zároveň se mohou spolu s pasažéry byznys třídy ve výšce 12 000 metrů nad zemí zabavit v kultovním palubním salonku.

Mezi renomovanými službami nechybí gurmánská kuchyně ani oceňovaný zábavní systém ice s digitálními širokoúhlými obrazovkami. Nabízí více než 2 100 kanálů s filmy, televizními programy, hudbou a podcasty. Cestující navíc mohou po celou dobu letu zůstat ve spojení se svou rodinou, přáteli a kolegy, v letadle A380 jsou totiž k dispozici jak komunikační zařízení, tak palubní wi-fi s připojením na internet.

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Emirates, Praha, Dubaj

 

Publikováno: 17.12.2015
Aktualizováno: 17.12.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Emirates budou denně létat do Prahy s Airbusem A380

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist