Exploze ve zbrojovce ve Španělsku: 1 mrtvý a 4 zranění

Jeden člověk byl zabit a čtyři další lidé byli zraněni při výbuchu zbrojovky ve středním Španělsku. Zbrojovka se zabývá především demontáží starých tříštivých střel.

 

Jeden ze zraněných, který byl vrtulníkem dopraven do nejbližší nemocnice, je stále v kritickém stavu. Zbrojovka se nachází u městečka El Gordo v regionu Kastilie-La Mancha a je vzdálena 175 kilometrů západně od metropole Madridu. Podle španělské televize byly všechny přístupové cesty do továrny uzavřeny.

 

Příčina exploze je stále předmětem vyšetřování, ale vyšetřovatelé mají podezření, že k explozi došlo v peci spalovny, která se používá pro ničení tříštivých střel. Původ tříštivých střel, které se ve spalovně nacházely je prozatím neznámý.

 

Španělsko zastavilo výrobu tříštivých střel po připojení k mezinárodní dohodě o zákazu zbraní, který vstoupil v platnost loni v srpnu.

 

Klíčová slova: Španělsko

 

Publikováno: 04.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Exploze ve zbrojovce ve Španělsku: 1 mrtvý a 4 zranění

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist