Festival indických vozů Ratha-yatra v Praze

Festival Ratha-yatra

Festival Ratha-yatra

Již tuto neděli 15. července se uskuteční 11. ročník festivalu Ratha-yatra.Ratha-yatra není jen pestrobarevnou přehlídkou a pobavením v indickém stylu. Svékořeny má tato slavnost v indickém městě Purí, kde se poprvé konala již předmnoha tisíci lety jako oslava cesty Nejvyššího Pána Krišny do chrámu. Symbolemtéto slavnosti je proto vůz - vysoký, bohatě zdobený květinami a hodný přepravy Božstev.

V dnešní době tento festival probíhá ve všech metropolích celého světa a jenedílnou tradicí v mnoha městech, jako jsou například Londýn, Sydney, NewYork, Los Angeles, Kapské město, Montreal, Toronto, Dublin, Paříž, Madrid,Oslo, Stockholm, Amsterdam, Řím, Curych, Berlín, Budapešť, Nairobi a dalších.Festival svou nadčasovostí a kulturní i duchovní hodnotou pomáhá při sbližovánílidí bez rozdílu rasy, přesvědčení nebo společenského postavení či věkovékategorie. Cílem projektu je vytvořit radostnou a pospolitou atmosféru pro všechnyzúčastněné. Snahou organizátorů je seznámit s touto úžasnou a starodávnoukulturou Indie co nejširší spektrum lidí.

Hlavní událostí festivalu je průvod s ozdobeným vozem. Do této slavnosti se můžezapojit každý a pomoci s tažením vozu. Průvod vyrazí ve 12 hodin z náměstíRepubliky. Trasa povede starým městem Prahy a vrátí se opět na náměstíRepubliky, kde od 15 hodin začne na pódiu bohatý kulturní program včetnědivadla, tradičního chrámového tance Bharatanatyam a hudebních vystoupení.Festival barev, hudby a tance má přátelskou, rodinnou atmosféru a je také vhodnýpro rodiny s dětmi. Pro nejmenší návštěvníky se chystá dětský koutek s nafukovacískluzavkou ale i zábavným tvořením.

Návštěvníci se mohou těšit na stánky sbezlepkovými, veganskými nebo farmářskými produkty a laskominami. Ochutnatvšak mohou i klasické dobroty z Hare Krišna kuchyně nebo se osvěžit čerstvýmdžusem. Nebude také chybět stan s indickým dárkovým zbožím, oblečením,bytovými doplňky a mnohým dalším. Malování hennou nebo klasické indickémalování na obličej je samozřejmou součástí festivalu. Vstup na festival aochutnávka indického menu je zdarma!

zdroj: ratha-yatra.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 12.07.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Festival indických vozů Ratha-yatra v Praze

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist