Festival světla SIGNAL v říjnu opět rozsvítí Prahu

SIGNAL festival 2013, foto: signalfestival.com

SIGNAL festival 2013, foto: signalfestival.com

Ve dnech 16. - 19. října 201 se bude v Praze konat druhý ročník SIGNAL festivalu, což je největší přehlídka světelného umění v České republice. První ročník, který se konal loni v říjnu shlédlo téměř 250 tisíc návštěvníků. Festival bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 16. října v 19 hodin na Staroměstském náměstí, kdy proběhně první videomapping na palác Kinských. Světelné instalace a videomapping tak budou moci návštěvníci shlédnout každý den od 19 do 24 hodin na fasádách významných budov, přičemž vstup je vždy zdarma.

SIGNAL festival letos uvede více než 20 světelných instalací, 10 z nich ve světových premiérách, 4 videomappingy, řadu interaktivních projektů a do Vltavy vypustí Krakena, legendárního mořeského živočicha.

Oblíbené videomappingy tak návštěvníci uvidí nově na paláci Kinských na Staroměstském náměstí nebo na budově Městské knihovny na Mariánském náměstí. Pro jedinečnost místa i charakteru budovy si vybrala dvě umělecká uskupení stejně jako vloni kostel svaté Ludmily na náměstí Míru a také Michnův palác.

Festivalová mapka pak zavede návštěvníky na Náplavku, přes Platnéřskou ulici k Vltavě, do Zítkových sadů, na Střelecký ostrov, na Ovocný trh nebo Palackého náměstí. Festivalové instalace ale nebudou chybět ani na Karlově mostě.

Zdroj: signalfestival.com

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 22.09.2014
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Festival světla SIGNAL v říjnu opět rozsvítí Prahu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist