Flotilu Travel Service doplnil nový Boeing 737 MAX 8

Boeing 737 MAX 8, foto: travelservice.aero

Boeing 737 MAX 8, foto: travelservice.aero

Letecká společnost Travel Service zařadila do své flotily první Boeing 737 MAX 8. Patří tak mezi první letecké společnosti na světě, které tento letoun získaly. Nový letoun v barvách obchodní značky SmartWings s imatrikulační značkou OK-SWA přistál 31. ledna odpoledne na Letišti Václava Havla Praha poté, co absolvoval dodávací let z amerického Seattle. Během šesti let Travel Service obdrží 39 těchto moderních letounů. Před přistáním na Letišti Václava Havla Praha provedla posádka s novým MAXem nízký průlet nad ranvejí 04 a po přistání letadlo přivítala vodní slavobrána od letištních hasičů.

První B737 MAX 8 na pražském letišti slavnostně pokřtili Barbora Strýcová, Radek Štěpánek a Michal David. Na první let se letadlo vydalo neplánovaně již 1. února večer na lince do španělské Malagy. Oficiální zahájení provozu pro cestující pak proběhlo v pátek 2. února slavnostním zakrojením dortu před odletem do Dubaje.


„Každá modernizace letadlové flotily dopravce je zároveň přínosem pro letiště, a to nejen z pohledu zvýšení komfortu a bezpečnosti pro naše cestující, dalšího rozšiřování nabídky leteckých spojení, ale i z důvodu snižování hlukové zátěže v okolních obcích. S tímto cílem dopravce stále více motivujeme k používání modernějších a tedy i tišších letadel. Jsem velmi rád, že společnost Travel Service, která je podle podílu přepravených cestujících jedním z nejvýznamnějších dopravců z Prahy, nový letoun jako je Boeing 737 MAX na Letišti Václava Havla Praha nasazuje,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Travel Service

 

Publikováno: 08.02.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Flotilu Travel Service doplnil nový Boeing 737 MAX 8

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist