Food Truck show v Praze na náplavce

Food Truck show se koná v Praze na náplavce

Food Truck show se koná v Praze na náplavce

Přijďte se o víkendu podívat na třetí mezinárodní Food Truck show, která se uskuteční v sobotu 18. března na Smíchovské náplavce, vstupné na akci je 50 korun. K vidění bude přes 40 Food trucků z celé Evropy. Představí se speciálně upravené přívěsy, dodávky, rikši, kola, tříkolky, obří grily či polní kuchyně. Na festivalu se představí food trucky z Francie, Belgie, Slovenska, Maďarska či Polska, které v Evropě zaujímá významnou pozici v komunitě “food truckerů”. Součástí show bude také v případě příznivého počasí pomalování jedné z dodávek graffiti.

Jedním z prvních historických food trucků byl vůz v pojetí prodavače jídla Waltera Scotta z roku 1872. Scott vyřízl okénka v malém krytém voze, zaparkoval před kanceláří novin na Providence Rhode Island a prodával novinářům a tiskařům sendviče, koláče a kávu. Vznikl tak nový směr ve stravování , který využívali především dělníci na stavbách, či úředníci v kancelářích. V posledních letech se tento trend pojízdných občerstvení, který byl doposud převážně výsadou USA, pomalu stěhuje do Evropy.

zdroj: foodevent.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 16.03.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Food Truck show v Praze na náplavce

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist