Francie uznala vládu libyjských povstalců

Francie jako první stát na světě uznala vládu libyjských povstalců, informovala o tom britská agentura Reuters. Podle nejnovějších informací bude do města Benghází, kde sídlí opoziční Libyjská národní rada, v nejbližší době vyslaný francouzský ambasador. Do Paříže zase naopak poputuje nový libyjský velvyslanec. Francouzský ministr zahraničí Alain Juppé mezitím v Bruselu vyzval ostatní země Evropské unie, aby zahájily rozhovory s libyjskou opozicí. "Jsme na stejné lodi. Musíme plukovníkovi Kaddáfímu sdělit, že je zdiskreditován a že musí odejít. Musíme také rychle zahájit dialog s novými libyjskými představiteli," prohlásil šéf francouzské diplomacie.

Z Libye během nepokojů uprchlo již více než 220 tisíc lidí. Další tisíce byly při pouličních bojích usmrceny. Krvavá řež se v současné době odehrává u města Závíja, kde se nacházejí největší ropné rafinerie v Libyi. Muammar Kaddáfí ve svém televizním projevu nařkl západní země z toho, že celý konflikt vyvolaly za účelem zmocnění se ropných polí.

Klíčová slova: Libye, Tripolis, Francie, Paříž

 

Publikováno: 10.03.2011
Aktualizováno: 02.09.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Francie uznala vládu libyjských povstalců

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist