Goa zakázala turistům vstup do chrámů v bikinách

Správcům hinduistických chrámů v indickém státě Goa došla trpělivost s rozjařenými turisty, kteří navštěvují posvátné chrámy v bikinách. Duchovní se rozhodli s tímto nevkusným zvykem skoncovat a zavedli jasně daná pravidla oblékání.

 

Především pro turisty ze západu je Goa tropickým rájem, kam si jezdí levně užít. Turisté ale velmi často zapomínají, že se nacházejí v zemi, která ctí své náboženství a do prostorů stovky let starých hinduistických chrámů se dámy běžně vydávají jen v bikinách nebo velmi průsvitném oblečení.

 

Výjimkou nejsou ani případy, kdy se páry v milostném opojení oddávaly sexuálním radovánkám přímo v prostorách chrámů.

 

Všem těmto rozmarům nyní ale učinili duchovní přítrž a na zdech svatyň se objevily výzvy, aby turisté respektovali svým oblečením náboženská pravidla.

 

Ale například do 450 let starého chrámu Mahalsa Narajání je zahraničním turistům zakázán vstup úplně. Oblíbená svatyně Lord Mangueš zase žádá turisty, aby dodržovali pravidla slušného oblékání.

 

Klíčová slova: Indie

 

Publikováno: 08.06.2011
Aktualizováno: 08.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Goa zakázala turistům vstup do chrámů v bikinách

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist