Heřmanice mají novou atrakci, rozhlednu ve tvaru penisu

Obec Heřmanice na Liberecku má novou turistickou atrakci, kterou je nová rozhledna ve tvaru pánského přirození. Rozhledna byla slavnostně otevřena v sobotu o uplynulém víkendu. Rozhledna je postavena z modřínového dřeva, je 22 metrů vysoká a 5 metrů široká.

 

Na vrchol rozhledny se dostanete po vyšlapání 99 schodů. V útrobách rozhledny je dvojité točité schodiště, díky kterému chodí lidé zvlášť nahoru a zvlášť dolů, takže se při výstupu a sestupu nemusejí složitě vyhýbat. Vstup na rozhlednu je zdarma a z jejího vrcholu se naskýtá krásný výhled do Polska, které s Heřmanicemi přímo sousedí.

 

Za tvarem věže, který připomíná pánské přirození nebo okurku stojí Pavel Nalezený, Jan Vondrák a Jan Mach, kteří ho navrhli. Obec získala na stavbu rozhledny 3,6 milionu korun z evropských fondů na realizaci rozsáhlého projektu stavby cyklostezek, jejichž středobodem bude právě heřmanická rozhledna.

 

Klíčová slova: Česká republika, Polsko

 

Publikováno: 17.09.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Heřmanice mají novou atrakci, rozhlednu ve tvaru penisu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist