Holidays Czech Airlines také sníží váhový limit zavazadel

Cestující letecké společnosti Travel Service musí od 1. května počítat se sníženou povolenou hmotností zavazadla na 15 kilogramů (z původních 20 kilogramů) a se stejným opatřením přichází i další tuzemský dopravce. Od příštího sníží váhový limit z pro odbavená zavazadla dceřinná společnost ČSA, charterové aerolinky Holidays Czech Airlines (HCA).

 

Váhový limit bude taktéž snížen z 20 na 15 kilogramů a stejný bude také poplatek za nadváhu – 690 korun za jedno zavazadlo. Jediná věc, která může alespoň částečně cestující potěšit je to, že poplatek za nadváhu bude u Holidays Czech Airlines platit na let tam i zpět. Konkurenční Travel Service vybírá poplatek 690 korun za jeden směr letu. Travel Service má navíc váhový limit pro sazbu 750 korun jen 23 kilogramů a Holidays Czech Airlines budou mít za 690 korun limit až 32 kilogramů.

 

Mluvčí HCA Hana Hejsková uvedla, že firma byla k úpravě váhových limitů na bezplatné odbavení nucena přistoupit vzhledem k celkovému vývoji trhu charterové přepravy, kurzem koruny a cenami leteckého benzínu.

 

Klíčová slova: Travel Service, Holidays Czech Airlines, ČSA

 

Publikováno: 10.05.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Holidays Czech Airlines také sníží váhový limit zavazadel

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist